ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ПАРТНЕРСТВО

«    Грудень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Українство, вітаю Тебе з Днем вишиванки!

18-05-2017, 14:27
Окрім того, що вишиванка є ошатним елементом одягу, вона є дуже зручною і приємною до тіла. Натуральні тканини, як не крути. Льон і домоткане полотно завжди високо цінувалися. У моїй колекції 10 різних вишиванок, які відрізняються орнаментами. Найбільше подобається сорочка ручної роботи, яку вишила місцева майстриня, використавши орнаменти східного Закарпаття. Та сорочка має особливу енергетику, адже вишита білими нитками по білому, орнамент на грудях, як мені відомо, символізує захист серця.


Свого часу я доклав чимало зусиль для створення у Ковелі культурного осередку - «Ковельського культурно-просвітницького центру». Мав прагнення повернути до широкого вжитку сімейно-побутові та культурні традиції нашого регіону. Давно знав і розумів, наскільки є цінними наші матеріально-духовні надбання – вишиванки. Тому й ініціював проведення виставок вишиванок та рушників у виставкових залах Центру. Одного разу запросив Марію Чумарну – засновницю авторської українознавчої школи, аби вона у Ковелі презентувала свою книгу «Код української вишивки». Пані Марія доповнила мої знання про особливий витвір мистецтва українства – вишиванки. Уже тоді я був впевнений, що вишиванка – не просто одяг чи навіть наш ідентифікатор, це можливість докопатися до глибин нашої автентичності. Скільки потрібно сил і терплячості, аби вишити сорочку, сукню, рушник, наскільки треба бути внутрішньо багатим, аби придумати влучний неповторний орнамент. І нарешті, наскільки потрібно мати міцну віру та сильну енергетику, аби вишивка стала беззаперечним оберегом, отримала магічні властивості.


Ми, українці, завжди підтверджуємо те, що відрізняємося від інших терплячістю, стриманістю, винахідливістю, відкритістю та вмінням захистити себе, приректи на успіх та інші блага.


Впевнений, що вишиванка або одяг з вишивкою – улюблене вбрання неймовірно позитивних людей, налаштованих на життєві перемоги.