ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ПАРТНЕРСТВО

«    Грудень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Стратегія розвитку Луцька

13-10-2015, 12:35

Стратегія розвитку Луцька1 жовтня 2015 року на факультетібізнесу Луцького НТУ відбувся круглий стіл за участю практиків, громадських діячів та науковців на тему«Стратегія Луцька – пропозиції бізнесу, громади, науки». Запрошували до участіпредставників влади, науковців, бізнесу, молодь та усіх, кого цікавить розвиток Луцька. Метою зустрічі стала розробка пропозиції щодо розвитку стратегічнихнапрямів Луцька з врахуванням вимог сьогодення та спираючись на досвідміст-партнерів.

Гостями заходу стали координатор освітніх програм «BRAIN ACADEMY» у місті Луцьку Михайло Олійник, голова правління ГО«Асоціація регіонального розвитку» та модератор зустрічі Петро Гоцалюк, народні депутати Верховної радиУкраїни Лев Підлісецький (член комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки) та Анна Романова (голова підкомітету з питань туризму), проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Валентин Талах, керівник фірми «Ідейл» Вадим Махомед, доктор економічних наук, професор, декан факультету бізнесу Тарас Божидарнік.

Визначивши, що найактуальнішими сферами розвитку сучасного міста є ІТ та туризм, учасники зосередились на можливому запозиченню досвіду таких міст як Львів та Тернопіль. Йшлося про створення так званихбек-офісів, колл-центрів та кластерів. Про результати роботи луцькогоІТ-кластеру розповів один із ініціаторів його створення Вадим Махомед.

Присутні говорили про невелику кількість кваліфікованих кадрів в ІТ-сферіта про можливі варіанти розв’язання цієї проблеми за допомогою модернізації навчальних програм. Адже сучаснабагата країна виготовляє та продає високотехнологічні товари. Україна жна сьогодні товари з доданою вартістю може лише купувати.

«Найголовніша проблемаІТ-освіти сьогодні – це те, що дітине бачать себе спеціалістами вІТ. Виховати спеціаліста для ІТ – це виховати універсального солдата, а цене реально. Тому важливо, щоб майбутні фахівці проходили ще й спеціалізацію, навчалися конкретних навичок. Інакшеу нас і далі не буде з ким працювати», – зазначив Вадим Махомед. «Вивчити мову програмування – це як вивчити одну з іноземних», – додав Михайло Олійник.

Актуалізував не менш важливу проблему «відтоку мізків» з Волині голова правління Асоціації регіонального розвитку Петро Гоцалюк.Адже такі міста як Львів, Київ пропонують привабливіші умови праці та вищу заробітну плату. І для того, щоб конкурувати з Львівським ІТ-кластером, слід об’єднати зусилля всім – місцевій владі, бізнесу, навчальним закладам.