ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ПАРТНЕРСТВО

«    Грудень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Екологічна безпека Ковеля важливіша за будь-які посади

21-04-2017, 15:04
Певною мірою завжди відчуваю свою відповідальність за усе те, що відбувається у Ковелі. Справа не в тому, яку посаду займаю у той чи інший період свого життя, а в іншому – я ковельчанин, патріот свого міста. Тому у будь-якій ситуації прагну вживати таких заходів, які б ефективно впливали на її вирішення.

Цілком логічно, що ковельчани хочуть якомога швидше побачити вирішення питання утилізації відходів з Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод». Дуже вже наболіла усім ця проблема, адже тягнеться роками. Однак, як на мене, вирішувати її потрібно не з емоціями, а з розумом, не на вулиці, а в кабінетах.

До 28 квітня відходів не буде

Шкода, що люди уже не вірять своїм землякам та вимагають безліч запевнень та гарантій: живемо ж в одному місті. Отож, аби заспокоїти громаду, я написав заяву на звільнення із займаної посади заступника голови Волинської ОДА. Якщо мені не вдасться до 28 квітня вжити заходів, аби відходи з Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод» було вивезено, то я прошу в голови ОДА розглянути питання про мою відставку. Змалку звик відповідати за свої слова, за свої вчинки.

Екологічна безпека Ковеля важливіша за будь-які  посади

Впевнений, що відходи які знаходяться на поверхні території ветсанзаводу до 28 квітня будуть вивезені на утилізацію і переробку. За той час, коли пікетувальники неспокійно чекали і подекуди навіть гарячкували, фахівцями було розроблено кілька варіантів, як позбутися тваринних рештків – 500 тонн кісток і 1500 тонн пір’я та кишківників. Три філії ДП «Укрветсанзавод» погодилися приймати на переробку певну частину відходів з ковельського ветсанзаводу. До слова, на інших підприємствах ситуація не краща ніж у Ковелі. Там чекають на переробку десятки тисяч тонн тваринних відходів. Для прискорення виконання заходів комісія розглядає й інші варіанти, зокрема утилізацію на землях військових. Пропозиція щодо залучення військових надійшла також й від обласної ради.

Тваринні рештки абсолютно безпечні щодо інфекцій та африканської чуми свиней

Невідомо хто саме почав сіяти паніку серед населення, але тим людям вдалося переконати ковельчан та мешканців інших прилеглих населених пунктів, тим самим дуже стривожити, що відходи з ветсанзаводу є інфікованими. Офіційні висновки досліджень та результати численних аналізів свідчать, що сировина нічим не заражена та екологічно безпечна. Небезпека полягає в тому, що велика кількість тваринних рештків може вплинути на якість грунту та води. Подібну ситуацію ми можемо спостерігати біля кладовищ.

На моє переконання, набагато небезпечнішими є ті тваринні відходи, які розкидані і підприємствами, і людьми на стихійних сміттєзвалищах. Як відомо, у нас їх чимало. Ті відходи ніхто не перевіряв, вони скрізь, де завгодно, гниють і теж негативно впливають на наше довкілля, екологію, безпеку. До речі, голова ОДА довірив мені очолити робочу групу щодо будівництва на території Волині сміттєпереробного заводу. Розглядається як варіант будівництво потужного підприємства неподалік заводу «Ковельсільмаш», за газовою заправкою.

Надзвичайна ситуація місцевого рівня

Ковельські активісти вимагали оголосити надзвичайну катастрофу регіонального рівня. Однак насправді ситуацію, яка склалася на ковельському ветсанзаводі, такою навати не можна. Фахівцями було чітко визначено, що проблему можна було вирішити на місцевому рівні. У ковельської влади є всі важелі впливу, можливості та засоби. Тим паче міський голова Ковеля є головою комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Екологічна безпека Ковеля важливіша за будь-які  посади

На жаль, Ковель вчасно та ефективно не зреагував, тому допомогти вирішувати екологічну проблему, яка спричинила Ковельська філія ДП «Укрветсанзавод», взялася Волинська ОДА. Я очолив відповідну робочу групу, а регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій зголосилася спільно з ковельською місцевою комісією ліквідувати наслідки негативної діяльності ветсанзаводу. Цим наразі й займаємося.

Довіряти та не заважати

Дуже прошу усіх активістів, які вболівають за долю міста, за його екологію, за здоров’я його мешканців, не заважати здійснювати утилізацію відходів. Той, хто виконує свою роботу, знає як краще і швидше досягнути бажаного результату. Тому варто отримувати докази безпечності заходів з утилізації і в конструктивній дискусії з фахівцями зрозуміти варіанти вирішення проблеми. Лише протестні акції не допоможуть у реальному вирішення проблеми. У такому разі уся відповідальність перед ковельчанами буде на тих людях.

Екологічна безпека Ковеля важливіша за будь-які  посади

Нині на боці пікетувальників політик-революціонер Ігор Гузь. Він неоднарозово сам себе так називав. Справді Ігоря Володимировича можна побачити на найрізноманітніших акціях протесту. Однак хотілося б, аби він теж зрозумів усю делікатність ситуації і вгамував запал пікетувальників. Направив зусилля на роботу в комітетах Верховної ради, щоби допомогти урядовцям швидше вирішити проблему та локалізувати надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Нам потрібна робота фахівців та виваженість у рішеннях і діях.