Сьогодні – день віддання належної шани громадянському подвигу, вшанування патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави.
Сьогодні – День Героїв Небесної Сотні.
Для нас в першу чергу це день трауру, скорботи, жалоби та день пам’яті: так було визначено Указом Президента України Петра Порошенка від 11.02.2015 № 69 20 лютого.
З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року) ми схиляємо голови та пригадуємо ті часи.
Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.
Чи змінилась наша свідомість за ці 6 років, відколи померли невинні люди?
Чи стала влада відповідальнішою?
Чи правильним шляхом рухається країна?
І найважливіше – чи покарані винні?
Ви, друзі, й самі знаєте відповіді на ці запитання..
Я ж знаю одне: Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.
Висловлюю глибокі співчуття родинам загиблих Героїв та закликаю весь український народ до єдності у цей важкий, сповнений випробувань час для нашої держави.
Слава Героям Небесної Сотні, слава українським воїнам, які з гідністю та честю виконують свій святий обов’язок захисту нашої Батьківщини. Будьмо ж гідні своїх героїв, які віддали життя за нашу свободу та право на вільний розвиток.


