Шановні громадяни, вітаю Вас з Днем Європи!
Головне, на чому я хочу наголосити: Європа починається з кожного із нас!
Потрібно, щоб кожен будував Європу в Україні, починаючи з власної вулиці, власного села, власного міста. Маємо пам’ятати, що ми живемо в центрі Європи, і тільки від нас залежить, щоб він був не лише географічний, а й ментальний, ціннісний, вартісний.
Європейські цінності в першу чергу гуманістичні: це повага до прав людини, це справедливий і непідкупний суд, це забезпечене життя – дитинство, молодість і старість.
Тобто це ті нормальні речі, які, здавалося б, мали бути нормою. Тож чи є вони нормою і повсякденністю в нашій країні? Це питання повсякчас має ставити собі кожен із нас. Ми маємо питати про це себе, роблячи вибір, обираючи свою владу, тобто розуміти, що це залежить тільки від нас, від нашої свідомості.
Я щиро вірю, що ми вистоїмо і випрямимось, що численні незгоди та проблеми навчать нарешті нас бути більш виваженими, більш обізнаними, більш свідомими. Бо це якраз і є Європа – усвідомлення того, що ми самі господарі на своїй землі. Що ми маємо нести відповідальність за свій вибір. Що ми маємо творити, а не руйнувати.
Сьогоднішнє свято в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України – вона починається у серці кожного українця.
Вітаю всіх, хто є європейцем, хто відчуває себе європейцем, хто сповідує європейські цінності!
Впевнений, що разом ми здійснимо усі необхідні перетворення для втілення нашої європейської мрії!

